• kościół św. Stanisława Biskupa w Subkowach
  kościół św. Stanisława Biskupa w Subkowach
 • ...
  ...
 • .
  .
 • /
  /

Przegląd kolęd i pastorałek w Łebie

    W sobotę 26 stycznia Rodzina Kolpinga w Subkowach zorganizowała wyjazd scholi LAUDATE na I przegląd kolęd i pastorałek w Łebie. Wyjechaliśmy autokarem w mroźny poranek, udając się na wybrzeże, podziwiając zimowy krajobraz. Na miejsce dotarliśmy przed południem, a potem udaliśmy się do Rybackiego Centrum Kultury i Formacji „BOLENIEC”, gdzie mogliśmy się ogrzać. Po chwili przywitano wszystkie grupy i przedstawiono harmonogram przeglądu. Rozpoczęliśmy od wspólnych warsztatów, które prowadził pan Tadeusz Formella. Były to bardzo ciekawe i pouczające warsztaty na których pokazano m.in. technikę prawidłowego oddechu podczas śpiewu. Potem podzielono wszystkich uczestników i przygotowano do wspólnego śpiewu na głosy kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Na przegląd kolęd i pastorałek udaliśmy się do kościoła św. Jakuba. Nasza schola prezentowała się jako drugi wykonawca i wykonała kolędę: „Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz pastorałkę „GORE GWIAZDA JEZUSOWI”. Następnie prezentowali się kolejni uczestnicy ze swoim repertuarem. Wszyscy otrzymali burzliwe brawa. Potem odbył się koncert finałowy, na którym poproszono wszystkich uczestników warsztatów o wspólne zaśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy” z podziałem na głosy.

Na zakończenie wręczono dyplomy oraz pamiątki dla uczestników przeglądu. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną i wieczorem dotarliśmy do Subków.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Rodzinie Kolpinga z Łeby za zaproszenie i ciepłe przyjęcie.

Poniżej fotorelacja z " I przeglądu kolęd i pastorałek" w Łebie. 

Natalia Ossowska
RK Subkowy

 

 

 

Nasze Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Subkowach organizuje wyjazd do Łeby na "I przegląd kolęd i pastorałek". Subkowy będą reprezentowały dzieci ze scholi Laudate.