• kościół św. Stanisława Biskupa w Subkowach
  kościół św. Stanisława Biskupa w Subkowach
 • ...
  ...
 • .
  .
 • /
  /

Latawce 2018

Święto latawca w Radostowie

               Przygody z latawcami należą do rozrywek z młodości naszych babć i dziadków. To oni już w latach 50 i 60 puszczali latawce po niebie. Oczywiście samodzielnie zrobić latawiec i poprawnie nim sterować nie jest łatwo, ale jednak.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Subkowach zorganizowało zawody latawcowe 30 września na boisku w Radostowie, gdzie po niebie szybowało, aż 7  latawców wykonanych wspólnymi siłami dzieci i rodziców. Nie tylko takie latawce żeglowały po niebie, znalazło się także ok. 10 kolorowych latawców – gotowców ;-) , którym nie straszny był wiatr i szybowały wysoko. Oczywiście w czasie obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, nie mogło zabraknąć akcentów w barwach narodowych. Każdy uczestnik na początku zawodów otrzymał kotylion z przypisanym do niego numerkiem startowym, który został przypięty do kurtki uczestnika. Ale to nie wszystko, kto podziwiał szybujące latawce – zauważył także specjalny latawiec w barwach narodowych. Został on zbudowany wspólnymi siłami i zaangażowaniem całej rodziny, a o to właśnie nam chodziło organizując tę imprezę. Najważniejsza jest wspólna relacja rodzinna i zaangażowanie każdej osoby, a później to oczywiście radość z wspólnego puszczania latawca.

Na zakończenie podsumowano zawody latawcowe i wręczono nagrody uczestnikom oraz zaproszono na kolejną imprezę – Turniej warcabów, który odbędzie się w sobotę - 27 października - w Domu Parafialnym.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do kolejnych wspólnych działań!

Zadanie zrealizowano dzięki współfinansowaniu ze środków otrzymanych z Gminy Subkowy, w ramach projektu „Cyfrowy DETOX na biało – czerwono”, oraz dofinansowaniu z Banku Spółdzielczego w Tczewie.

Serdecznie dziękujemy!

Natalia Ossowska