• kościół św. Stanisława Biskupa w Subkowach
  kościół św. Stanisława Biskupa w Subkowach
 • ...
  ...
 • .
  .
 • /
  /

Parafialny Dzień Dziecka z Kolpingem

W niedzielne popołudnie 29 maja spotkaliśmy się na łączce parafialnej w Subkowach, gdzie zorganizowaliśmy Parafialny Dzień Dziecka z Kolpingiem. Ze względu na dosyć sporą frekwencję zdążyliśmy przeprowadzić tylko niektóre z zaplanowanych konkurencji – były to m.in. rzut kaloszem, rzut beretem „dziadka Józka”, bieg z zadaniami w kształcie litery D. Oczywiście każdą z tych konkurencji podzieliliśmy  na kategorie wiekowe i tak: A 3-6 lat; B 7-9 lat, C 10-12 lat, D powyżej 12 lat. W każdej z tych konkurencji po podliczeniu i sprawdzeniu najlepszych czasów lub metrów- wręczono nagrody uczestnikom.

Rozpoczęliśmy od rzutu kaloszem i tu najlepsi w kategorii A: okazali się: Jan Kuraszewski, Alan Blomberg i Nina Wanta. W kategorii B: Zosia Tomaszewska, Tosia Szarek, Karol Zieliński. Kategoria C: Franek Robak, Zosia Świtała, Filip Kuraszewski. Karegoria D: Maciej Jaworański, Maksymilian Kowalewski, Julia Różyńska. Następnie rozegrane zostały biegi z zadaniami w kształcie litery D. Najmłodsi mieli za zadanie tylko przebiegnięcie wzdłuż litery D: i tak I miejsce Krzyś Wróblewski, II miejsce Nina Wanta, III miejsce Marysia Tomaszewska. Grupa druga już miała trochę utrudnione zadanie – musiała pobiec z piłką wzdłuż slalomu i tak: I m. Karol Zieliński, II m. Karol Balda, III m. Kornelia Tuszyńska. Następnie grupa C musiała przebiec z jajkiem na łyżce, a następnie z piłką wzdłuż slalomu: I miejsce Wojciech Piechowski, II miejsce Piotr Kalenda, III miejsce Miłosz Szulik. Na najstarszych czekał już specjalny tor przeszkód. Najpierw musieli biec z woreczkiem na głowie, a następnie z jajkiem na łyżce oczywiście też wzdłuż wyznaczonej litery D. Tu I miejsce należało do Agnieszki Zielińskij, II miejsce Julii Różyńskiej i III miejsce do Maćka Jaworańskiego.
Po tych konkurencjach odbył się pokaz naszych strażaków. Pokazali nam m.in. jak wygląda ich przygotowanie do zdarzenia podczas wyjazdu do akcji, a także można było podziwiać ich wozy strażackie. Następnie przeprowadzili konkurencje dla dzieci i osób starszych, każdy mógł spróbować swoich sił m.in. z wężem ratowniczym, czy próby łowienia rybek z basenu strażackiego i wiele innych zabaw.

My w międzyczasie dalej rozgrywaliśmy kolejną konkurencję: - rzut beretem „dziadka Józka”. I tu w kategorii B: najlepsza okazała się Paulina Chrzanowska następnie Miłosz Nowicki i Tosia Szarek. W kategorii C: I miejsce Wojtek Piechowski, II miejsce Zosia Świtała, III miejsce Piotr Kalenda. W kategorii D: I miejsce Maciek Jaworański, II miejsce Franek Robak, III miejsce Wiktor Piechowski.

Ze względu na  znacznie pogorszającą się pogodę – niebo robiło się coraz bardziej czarne. Przeszliśmy do piniaty i zaczęliśmy ja rozbijać. Jak udało się ją rozbić - cukierki wysypały się na ziemię, dzieci tylko zdążyły pozbierać sobie cukierki i zaczęło „lać”. Wszyscy uciekli – pochowali się w możliwe schronienia i odjechali do domów. Na tym niestety musieliśmy zakończyć cała imprezę. Dziękujemy bardzo za obecność i zapraszamy za rok !

 
 
 
 
 
Bardzo dziękujemy za obecność na Parafialnym Dniu Dziecka z Kolpingiem. Staraliśmy się odganiać te czarne chmury, jak najdalej, ale niestety dopadły nas i przerwały nam zabawę. Mam nadzieję, że mimo wszystko się podobało. Poniżej uchwycone parę chwil z dzisiejszego dnia. Dziękujemy oczywiście także naszym strażakom OSP Subkowy za pokaz i dodatkowe atrakcje tego dnia.